AVOKADO (FUERTE) 1KG

4 veya 5 adet

Fuerte Avokado Nedir?

Fuerte avokado nedir sorusu her bireyin aklına takılan sorular arasında yer almaktadır.  Bu kapsamda bu avokado çeşidi ülkemizde yalnızca Akdeniz bölgesinde yetişen, insan vücuduna yararları saymakla bitmeyen meyvelerden bir tanesidir. Avokado ağaçları dayanıklı olmaları bakımından ilaca ya da herhangi bir koruyucu maddeye gereksinim duymamaktadırlar. Ülkemizde fuerte avokado hasat zamanı ise genel olarak ekim ayının başından mayıs ayının sonuna kadar devam etmektedir. 

Fuerte avokadonun özellikleri kapsamında bakıldığında insan sağlığına pek çok yararı ile ön plana çıkmaktadır. Besin deposu olarak sıfatlandırılan bu avokadolar sofralarda eşsiz lezzetlere dönüşmektedir. Bir adet fuerte cinsi avokado ortalama 200 – 250 gram arasında olmaktadır. 1 kg avokado içerisinde 4 - 5 adet ürün bulunmaktadır.

Fuerte Avokado Nasıl Saklanır?

Fuerte avokado bozulmadan nasıl saklanır sorusu genellikle her bireyin araştırmış olduğu soru kalıpları arasında yer almaktadır. Livokado firması bu kapsamda müşterilerine sert bir şekilde gönderim sağlamaktadır. Bunun nedeni yumuşaması sürecinde tüketilmesi gerektiğinden kaynaklıdır. Hızlı bir şekilde yumuşaması istenilen fuerte avokadolar için ise yanına elma konularak süreç hızlandırılmaktadır. Yumuşayana kadar oda sıcaklığında muhafaza edilmesi gerekilmektedir. Yumuşadıktan sonra ise buzdolabında saklaması yapılmalıdır.

 

Devamını Oku

AVOKADO (FUERTE) 1KG

49.90₺

Kargo: 14₺