HASS AVOKADO 1KG

5 ila 7 adet

(HASS) AVOKADO

Avokado çeşitleri arasında en lezzetlisi olan Hass Avokado Aralık ayı son dönemlerinde yetişir. Bizler tarafından siz kıymetli misafirlerimize sunmayı heyecanla beklediğimiz bir tür olarak kabul edilmektedir.
Avokado ülkemizde sadece Akdeniz Bölgesinde yetişen ve faydaları saymakla bitmeyen , doğru tüketim halinde bir daha sofralarınızdan eksik etmeyeceğiniz lezzete sahip bir meyvedir. Avokado ağacı türü ve dayanıklılığı itibariyle ilaca veya herhangi bir koruyucuya ihtiyaç duymayan sadece suyu seven bir ağaçtır. Avokado bebeklerin ve çocukların hem bedensel hem de zihinsel gelişimine çok büyük katkı sağlamaktadır. Avokado vitamin, mineral ve omega 3 yağları ile besin değeri açısından çok kıymetli. Avokado, pek çok vitamin ve mineralin günlük tavsiye edilen miktarını önemli oranda karşılıyor.
Yapılan araştırmalar sonucu , salatalara avokado eklemenin aktioksidan emilimini 2,6 ila 15 kat arttırdığını gösteriyor. Yani avokado kendisi bir besin deposu olmasının yanı sıra, yediğiniz diğer sebzelerden aldığınız besin miktarınıda büyük ölçüde arttırmaktadır.
Kalbiniz için avokado gerçek bir dosttur. Avokado toplamda 7 (yedi) çeşit vitamin barındırır içerisinde. Bunlar ; 
* K Vitamini (%26),
* Folik asit (%20),
* C Vitamini (%17),
* Potasyum ( %14),
* Vitamin b5 (%14),
* Vitamin b6 (%13),
* E Vitamini (%10).

Devamını Oku

HASS AVOKADO 1KG

54.90₺

Kargo: 14₺