PİKAN CEVİZİ 300 GR (YENİ SEZON)

Zengin lif ve yağ oranına sahiptir.

Pikan Cevizi Nedir? 

Pikan cevizi anavatanı denilince akıllara gelen ilk bölge Akdeniz bölgesi olmaktadır. Sert ve kabuklu bir meyve çeşidi olan pikan cevizinin saymakla bitmeyen faydaları bulunmaktadır. Bünyesinde barındırmış olduğu vitaminler ve besinler açısından pikan cevizi faydaları insan sağlığına pek çok yarar sağlamaktadır. Pikan cevizi ağacı kaç yılda meyve verir sorusu kapsamında ise; pikan cevizi ağaçları yılda bir kez meyve vermektedir.

Bu ağaç türü su ve hayvan gübresi dışında herhangi bir besin kaynağına gereksinim duymamaktadır. Livokado ailesi pikan cevizi üretiminde herhangi bir koruyucu maddeye yer vermeden yalnızca geleneksel hayvan gübre yöntemiyle üretimi sağlamaktadır. Çocukların ve yetişkin insanların tüketilmesi gerekilen bu meyve türümüzle kıymetli misafirlerimize sunmaktayız.

Pikan Cevizi Nasıl Ayıklanmalıdır?

Pikan cevizi diğer ceviz türlerine göre kabuklarından tam bir bütün olarak çıkartılabilmesi için birtakım yöntemlere başvurulması gerekilmektedir. En çok araştırılan sorulardan bir tanesi pikan cevizi nasıl ayıklanır sorusu olduğu gözlemlenmektedir. Bu kapsamda fındık kıracağı gibi bir alet yardımıyla pikan cevizinin üst kısmı fındık kıracağının içerisine oturtulması gerekilmektedir. Bir sonraki aşamada fındık kırar gibi üst kısımları yavaşça kırılır. Daha sonra el yardımıyla cevizi bir bütün şekilde çıkarma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Livokado Farkı!

Livokado ailesi pikan cevizi üretiminde topraklarında hayvan gübrelerini tercih etmesi, katkı maddelerine, aşılara yer vermemesi açısından doğal ürünleriyle tanınan ve tanınmaya devam eden bir aile şirketidir.  Pikan cevizi ağaçları yaklaşık 35 yıllık ağaçlar olup, geleneksel hayvan gübreleri ile beslenmelerinden dolayı doğal ürünler kapsamında zirvede bir firmadır. Kıymetli misafirlerinin memnuniyetini ve güvenini her daim kazanan ve kazanmaya devam etmektedir!

 

Devamını Oku

PİKAN CEVİZİ 300 GR (YENİ SEZON)

34.90₺

Kargo: 14₺